NOGOMET

V članski konkurenci Olimpija nadaljuje zmagoviti pohod. Na gostovanju pri Radomljah (v Domžalah) so zeleno beli odigrali dva različna polčasa, za vse tri točke pa so bili najbolj zaslužni Mustafa Nukić, Mario Kvesić in strelec Svit Sešlar, ki je zaključil lepo akcijo s svojim šestim golom v sezoni. V drugem polčasu je bila Olimpija precej slabša, Radomlje so si pripravile nekaj priložnosti, vendar je na koncu Matevž Vidovšek mrežo ohranil nedotaknjeno in Ljubljančani ostajajo na varni razdalji pred zasledovalci. Edini, ki so ohranili stik z zmago, so bili Celjani, Koprčani so samo remizirali, Sobočani pa izgubili.

Tudi vse tri ekipe v mlajših kategorijah so imele na sporedu tekme z Radomljani. Mladinci so v Športnem parku Radomlje, na igrišču z umetno travo, pred 150 gledalci zmagali tesno z 1:0. Strelec zmagovitega gola je bil v 54. minuti Dino Kojić. S to zmago so se varovanci Tonija Usnika povzpeli na 6. mesto.

Tudi kadeti so bili uspešni, pred 100 gledalci so zmagali s 3:1. Po zgodnjem vodstvu domačih so stvari na svoje mesto postavili Jaša Jelen, Žan Kovačević in Šan Liao Novak. S to zmago varovanci Jasmina Jeriča in njegovega pomočnika Antonia Mlinarja Delamee ostajajo na samem vrhu lestvice. Vzušje na srečanju je nekoliko pokvarilo neprimerno obnašanje članov strokovnega štaba Radomelj, pri čemer je prednjačil bivši nogometaš Olimpije Dragan Čadikovski.

Od kakih 1000 gledalcev v domžalskem športnem parku, jih je bilo vsaj polovica za Olimpijo (Foto: M.Zupan)

Starejši dečki v zahodni skupini lige U15 so vrstnike iz Radomelj gostili v Jami in pred 120 gledalci slavili s 3:1. Gostje so sicer povedli že v 2. minuti, a to zmajčkov ni zmedlo in z goli Aleksandra Juvana, Tiana Varmaza Plave in Maja Pirca so poskrbeli, da je zmaga ostala doma in da ostajajo na visokem 3. mestu na lestvici.

ŽNK Olimpija je na pomožnem igrišču z umetno travo v Spodnji Šiški pred 40 gledalci gostila ŽNK Cerklje in brez težav zmagala z 11:0. Prav vse zadetke sta dosegli Ana Milović (5) in Sara Makovec (6). Ljubljančanke ostajajo na drugem mestu, 8 točk za vodilnim ŽNK Pomurjem in le točko pred mestnimi tekmicami iz ŽNK Ljubljane.

KOŠARKA

Košarkarji Cedevite Olimpije so v minulem tednu doživeli še dva poraza. V sklopu EuroCupa so gostovali v Benetkah, kjer jih je Reyer premagal s 76:68, tako da so po štirih odigranih tekmah še brez točk na zadnjem mestu lestvice. Med posamezniki sta ponovno izstopala Yogi Ferrell s 27 točkami, 5 podajami in 4 skoki ter Alen Omić z 11 točkami in 21 skoki. Josh Adams je prispeval 14 točk.

Najučinkovitejši košarkar Olimpije: Yogi Ferrell (Foto: uradni TW profil KK Cedevite Olimpije)

V soboto se je v Hali Tivoli zbralo kakih 2000 gledalcev, ki so videli še en poraz zmajev, tokrat proti srbskemu FMP v ABA ligi. Beograjčani so bili boljši z 90:85 in ostajajo trn v peti ljubljanskim košarkarjem. Tokrat je bil ob Yogiju Ferrellu najbolj učinkovit Amar Alibegović (oba sta dosegla 18 točk), Josh Adams je dodal 16 točk, Edo Murić pa 12.

Med reprezentančnim premorom bodo morali pri Olimpiji strniti vrste in upati, da se poškodovani igralci kmalu vrnejo.

HOKEJ

HK SŽ Olimpija je v petek gostovanje Pioneersov iz Vorarlberga izkoristila za dobrodelne namene. Celoten izkupiček od prodanih vstopnic (po podatkih uradne spletne strani ICEHL je bilo prodanih 2123 kart) je namenila za zdravljenje triletnega dečka Urbana z izjemno redkim sindromom CTNNB1. Zmaji so se izkazali tudi po športni plati, saj so goste premagali s 6:2. Zadeli so Jaka Sodja, Tine Klofutar, Miha Zajc, Chris Dodero (dvakrat) in Žiga Pance.

Ledeni zmaji so se izkazali z dobrodelnostjo

Žal pa zeleno-beli tega rezultata niso nadgradili dva dni kasneje na gostovanju v Beljaku, saj so proti VSV pred 2500 gledalci izgubili z enako razliko, 2:6. Usodna je bila zadnja tretjina, ko je Olimpija dobila tri gole. Tokrat sta bila strelca Joseph Garreffa in Carl Neill.

ODBOJKA

V začetku novembra je ACH Volley v avstrijskem Zwettlu sodeloval na prvem turnirju srednjeevropske lige in s 3:0 premagal vse tri nasprotnike. Najprej domači Union Raiffeisen Waldviertel, nato slovaški Rieker UJS Komarno in za konec še hrvaško HAOK Mladost iz Zagreba.

Zmagovito serijo so oranžni zmaji nadaljevali tudi v domači ligi. V soboto, 5. novembra, so v Hali Tivoli spet brez izgubljenega niza porazili še mariborski Merkur.

JUDO

V soboto je bilo v Mariboru na sporedu tradicionalno tekmovanje za Iršičev memorial. Desetčlanska odprava Olimpije si je v članski in kadetski konkurenci priborila pet odličij.

Med člani je zlato osvojil Žan Vrhovnik v kategoriji do 81 kg, bron pa Marko Vrhovnik v kategoriji do 90 kg. Pri kadetih je bil zlat Lev Suhadolnik (do 73 kg), srebrn Alen Mahmutović (do 66 kg) in bronast Tim Brecl (do 81 kg).

Uspeh judoistov Olimpije v Mariboru (Foto: uradna FB stran Judo Olimpije)

V azerbajdžanski prestolnici Baku je na mednarodnem tekmovanju za grand slam članica Olimpije Maruša Štangar osvojila bronasto kolajno v kategoriji do 48 kg. S tem uspehom si je zagotovila nove pomembne točke na lestvici in si povečala možnosti za nastop na turnirju Masters, ki bo na sporedu decembra letos.

Pred tednom dni pa je Nicki Norčič na evropskem prvenstvu do 23 let osvojila bron v kategoriji +78 kg.