NOGOMET

Slovenski prvoligaši so bili aktivni že med tednom, ko je bil na sporedu 27. krog. Olimpija je v sredo gostovala v Celju in pred 1700 gledalci zmagala z 1:0. Po izenačenem prvem polčasu, v katerem so bili zeleno-beli nekoliko boljši od ruskih plačancev, se je igra Olimpije v začetku drugega dela povsem sesula. Varovanci Alberta Riere se lahko le sreči in vratarju Matevžu Vidovšku zahvalijo, da Celjani iz vseh zrelih priložnosti, ki so si jih ustvarili v tem obdobju, niso dosegli gola ali dveh.

Nekje do sredine polčasa pa se je Olimpija vendarle zbrala in v 82. minuti je rezervist Admir Bristrić po duhoviti podaji Maria Kvesića dosegel zelo lep gol in poskrbel za nekoliko presenetljivo vodstvo gostov. Do konca so zmaji vzdržali vse pritiske ruskih grofov in se veselili izredno pomembne zmage.

Agustin Doffo je izpustil tekmo v Celju, nato pa v Murski soboti prejel rdeči karton (Foto: Miha Zupan)

V nedeljo popoldne so nato zeleno-beli gostovali v Murski Soboti in doživeli neprijeten in povsem nepotreben poraz. Četa Dejana Grabića je zeleno-bele premagala z 2:1, pri tem da so igralci Olimpije dominirali skozi celo tekmo in zapravili kup priložnosti vključno z enajstmetrovko. Prvo enajstmetrovko na tekmi je Mario Kvesić sicer pretvoril v vodstvo Olimpije, nato pa so domači preobrnili rezultat in se v drugem polčasu, ko se imeli večino časa igralca manj, osredotočili izključno na branjenje. Na koncu je bil izključen še Agustin Doffo, ki je popravil lastno napako tako, da je kot zadnji mož podrl Mirlinda Dakuja v enem redkih črno-belih protinapadov.

Zdaj je na vrsti reprezentančna pavza, prvoligaška igrišča pa bodo spet oživela 1. aprila.

Od mladinskih selekcij Olimpije je bila ta teden aktivna samo ekipa U15, ki je odigrala kar dve tekmi. V torek, 14 marca, so najprej gostovali na Gorenjskem pri ekipi Škofja Loka-Medvode in pred 200 gledalci iztržili remi 2:2. Strelca za moštvo trenerja Jake Kajtazovića sta bila Martin Talevski in Aljaž Baltič.

Zmajčki so nato v soboto v Jami pred 120 gledalci gostili še premočno vodilne Domžale in izgubili z 2:3. Proti svojim bivšim soigralcem je nastopil tudi Svit Hočevar, vendar se mu ni uspelo vpisati med strelce. Za zeleno-bele sta zadela Tian Varmaz Plava in Matej Henjak. Olimpija je tako zdrsnila na četrto mesto. Za prvimi Domžalčani zaostaja za kar 21 točk, drugi Bravo ji beži za 7 točk, tretje Bilje pa za dve.

V nedeljo, 19. marca, so sezono končno odprle tudi nogometašice ŽNK Olimpija. V 13. krogu SŽNL so se na pomožnem igrišču z umetno travo na Kodeljevem pomerile z mestnimi tekmicami iz ŽNK Krim. Nobeno presenečenje ni, da so zmajčice zadnjeuvrščene krimovke odpravile z visokih 14:0. Pred 40 gledalci so mrežo zatresle Ana Milović štirikrat, Daša Dolenšek štirikrat, Tatiana Georgiou dvakrat ter Urška Bratuša, Izabela Križaj, Zala Lucija Balažic in Ema Erman po enkrat.

Ljubljančanke ostajajo na drugem mestu, velikih osem točk za ŽNK Muro (preimenovano ŽNK Pomurje) in šest točk pred tretjimi ŽNK Radomljami.

KOŠARKA

V torek, 14. marca, so iz Cedevite Olimpije sporočili, da hrvaški strokovnjak Jurica Golemac ni več trener prve ekipe. Po seriji slabih rezultatov so se pri zeleno-oranžnih odločili ukrepati. »Jurica Golemac je imel polno zaupanje kluba, slabe igre in rezultati v zadnjem obdobju te sezone pa so nakazovali na to, da stvari znotraj ekipe žal ne delujejo tako, kot bi morale,« je za uradno spletno stran kluba povedal direktor Davor Užbinec. »Jurici se ob tej priložnosti zahvaljujemo za trud, delo in energijo, ki jih je vložil v svoje delo na mestu glavnega trenerja.« Odhaja tudi športni direktor Sani Bečirović, ki bo v naslednji sezoni to funkcijo opravljal pri grškemu velikanu Panathinaikos.

Že dan kasneje so zmaji pod vodstvom dosedanjega pomočnika trenerja Mira Alilovića gostovali v Ulmu, kjer jih je na tekmi EuroCupa, ki Ljubljančanom ni v tekmovalnem smislu pomenila ničesar več, premagal domači Ratiopharm s 97:85. Tekmo si je v Ratiopharm Areni ogledalo 2175 gledalcev. Najbolj učinkovit pri Olimpiji je bil Zoran Dragić s 24 točkami.

Začasni trener Miro Alilović (Foto: uradni Twitter profil KK Cedevita Olimpija)

V soboto so nato Ljubljančani nadaljevali s tekmovanjem v ABA ligi. V Mali dvorani Tivoli so pred 1500 gledalci premagali zagrebško Cibono z 91:85. Zagrebški košarkarji, ki so za to tekmo prekinili stavko, saj zaradi velikih finančnih težav kluba niso bili plačani že lep čas, so nudili dostojen odpor. Največ točk za zmago zelenih sta prispevala Zoran Dragić in Josh Adams, vsak po 19.

ROKOMET

Rokometašice Olimpije so se uspele uvrstiti v končnico v boju za 9. mesto v državi. Ljubljančanke so na povratni tekmi proti kranjski Savi (prvo so dobile z golom razlike) iztržile v Športni dvorani Strahinj v Naklem neodločen rezultat 24:24. Pred 100 gledalci so Ljubljančanke prvi polčas dobile s 14:10, v drugem delu pa popustile in na koncu z golom Hane Veber Marton v predzadnji minuti komaj rešile remi in napredovanje. Najučinkovitejši pri zmajčicah sta bili Neža Herodež in Tjaša Bukvič, ki sta prispevali vsaka po štiri gole.

Rokometašice so bile uspešne na Gorenjskem (Foto: uradni FB profil RK Olimpija)

Pred petimi dnevi so bile uspešne tudi mladinke, ki so izločile Koprčanke in se uvrstile med štiri najboljše v državi. Zaradi poškodbe dveh primorskih igralk in na željo gostujočega kluba, je bila tekma pri vodstvu Ljubljančank za šest golov, žal predčasno zaključena.