Tokratni vikend ljubljanskim nižjeligašem in njihovim navijačem ni prinesel veliko razlogov za zadovoljstvo, vsaj v drugi in tretji ligi ne. Tradicionalna trojica Ilirija, Slovan, Svoboda je namreč zopet izgubila, po pričakovanjih pa je šlo boljše predstavnikom v peti ligi, kjer so tokratne tekme določile pozicije za razpored zadnje tretjine. Najbolje jo je odnesla viška OŠ Olimpija, ki je skočila na drugo mesto in si tako prihranila naporno gostovanje.

V drugi ligi Ilirija nadaljuje z mlačnimi predstavami. Tokrat je gostovala v Dekanih, kjer je domači Jadran v zanj izjemno pomembni tekmi prišel do treh točk, ki mu glede na razplet pri dnu praktično že zagotavljajo obstanek. Zlata vreden gol je po hitrem protinapadu dosegel hrvaški »fantazista« Noel Bilić, medtem ko Ilirijani kljub kar nekaj priložnostim niso našli poti do nasprotnikove mreže. Najlepše sta v drugem polčasu zapravila Dejan Djermanović in Matej Poplatnik, ki je v zadnji sekundi poskusil celo s škarjicami, a pri tem ni zadel cilja. Ilirija tako brez zmage ostaja že več kot mesec dni, naslednjo lepo priložnost zanjo pa bo imela že v petek (!), ko se bo doma pomerila z Dobom, trenutno najslabšo ekipo v ligi.

Ilirija je ostala praznih rok na Primorskem (Foto: uradni FB profil NK Jadran Dekani)

Še nekoliko slabše gre Svobodi, ki spomladi ni osvojila še niti ene točke. Tokrat je na težkem obračunu proti vodilnemu Tolminu sploh v drugem polčasu odigrala dokaj solidno in bila po golu Dina Zulića celo blizu remiju, a so gostje v samem finišu tekme po prekinitvi zadeli še drugič in zmaga je odšla v Posočje. Zasedba Stanka Božičevića je z novim porazom zdrsnila na sedmo mesto, a predstava vseeno vliva nekaj optimizma za naslednje tekme. Že v soboto Vičani potujejo na eno najbolj oddaljenih gostovanj v Vipolže, kjer se bodo pomerili s tamkajšnjimi Brdi. Tudi Brici so zadnje tekme v dokaj skromni formi in morda je to priložnost za prvo letošnjo točko.

Slovan je po dobrih predstavah proti Tolminu, Svobodi in Drenu tokrat razočaral. Gostoval je na Obali in proti Izoli izgubil z visokih 0:4, pri čemer se je dvakrat med strelce vpisal tudi legendarni domači veteran Darko Kremenović, sicer trener mladinske ekipe, na tekmi pa so bili prisotni tudi navijači Ribari. Tudi ostali rezultati niso šli ravno na roko Slovanu, saj je Visoko zmagalo, Sava pa remizirala, tako da je moštvo s Kodeljevega spet zadnje. Rdeče-bele zdaj do konca čaka nekoliko lažji razpored, v katerem bodo morali dokazati, da imajo po zimskih okrepitvah (vsaj na papirju) boljšo ekipo od gorenjskih klubov. Prvi »derbi za obstanek« bo že v soboto, ko v Ljubljana prihaja prav Visoko.

Na Viču je moštvo trenerja Sanela Konjevića (v ozadju) upravičilo vlogo favorita (Foto: uradni FB profil NK Svoboda)

V četrti ligi se odločilni krog obeta že prihajajoči vikend, ko bodo tekme določile razpored za drugo »polovico«, a je bilo marsikaj odločeno že pred tem. Vsaj kar se tiče ljubljanskih klubov, je bolj ali manj vse jasno, saj je IB 1975 nekako po pričakovanjih ugnal skromno Jevnico in si tako na četrtem mestu že zagotovil neulovljivo prednost pred večino zasledovalcev. V zaključku sezone bodo Ježičani posledično nastopili v ligi za prvaka, odprto pa je le še vprašanje, ali bodo tja krenili s tretjega, četrtega ali petega mesta. O tem bo odločila prihajajoča tekma v Moravčah, kjer bi morali Ljubljančani, če ne bo kakih izrednih dogodkov, zanesljivo zmagati, saj je Termit doslej v celotni sezoni zbral zgolj dve točki.

Slabše je šlo Taboru 69, ki je klonil v Trbovljah in tako že zakockal vse možnosti za uvrstitev med prvih osem. Moštvo z Broda torej čaka ogorčen boj za obstanek, še pred zaključnim delom pa ga čaka domači obračun z vodilnim Kočevjem, proti kateremu bi vsaka morebitna točka pomenila izjemen uspeh. Omenimo še, da ima Kočevje na vrhu štiri točke prednosti pred Belo krajino in je tako na dobri poti do povratka v tretjo ligo, medtem ko se bodo za zadnja tri mesta v elitni skupini udarili Zagorje, Kamnik, Rudar in Mengo 28. Iz lige bi sicer (če ne bo prišlo do kakšnih sprememb) praviloma morali izpasti kar štirje klubi.

Šišenska Ljubljana nadaljuje zmagoviti pohod proti četrti ligi (Foto: uradni FB profil NK Ljubljana)

V peti ligi so se tekme večinoma zaključile v skladu s pričakovanji. Ljubljana je doma gostila drugouvrščeno Kolpo in jo suvereno ugnala s 4:1. Med strelce so se za domače vpisali Klemen Kolar, Ervin Kaltak, Boris Vidović in Domen Kotar, še kar nekaj priložnosti pa je ostalo neizkoriščenih. Četa Ermina Rakoviča je tako z eno nogo že v višji ligi, saj je prednost pred zasledovalci narasla že na deset točk. Domači bi teoretično lahko tudi taktizirali, a so zaigrali pošteno in zmagali, kar pomeni, da bodo za zadnje gostovanje v sezoni morali potovati v daljni Podzemelj, medtem ko bodo sezono zaključili s tekmo proti OŠ Olimpiji. V soboto sicer modro-bele čaka lažji trening proti zadnjeuvrščenemu Viru, ki so mu dober teden nazaj že v gosteh nasuli pet golov.

Na drugo mesto se je z izjemno pomembno zmago zavihtela OŠ Olimpija, ki je na praznični ponedeljek predzadnjo Litijo razbila kar z 8:1. Vsaj kar se tiče razporeda, so Vičani definitivno zmagovalci tega kroga, saj njihovo drugo mesto pomeni, da se bodo s Kolpo v tretjem obračunu pomerili doma. Rezervisti Svobode imajo tako odlično izhodišče, da že v svoji krstni sezoni osvojijo drugo mesto, ki naj bi po nekih interpretacijah letos vodilo v dodatne kvalifikacije za napredovanje. V naslednjem krogu se bo OŠ Olimpija doma pomerila z, verjeli ali ne, Litijo. Ja, tudi to je eden od čarov trikrožnega sistema.

Šmartno je na Štadionu ob Sori v Medvodah zabeležilo zanesljivo zmago (Foto: Miha Zupan)

Šmartno je v soboto gostovalo v Medvodah in vknjižilo zanesljivo zmago z 2:0. Rdeče-modri so povedli že v 10. minuti, ko je enajstmetrovko izkoristil Vito Vidić. V nadaljevanju srečanja so gostje brez težav držali prednost in si ustvarili še nekaj situacij za povišanje vodstva. Delo jim je v 52. minuti olajšal vezist Medvod Gašper Kukovec, ki je sodniku Benjaminu Hostniku opsoval mater in bil posledično izključen. Na sredini je vse niti vlekel mladi vezist Rok Bricelj, v drugem polčasu pa je igro na levem boku poživil njegov vrstnik David Lesar. Lesar je bil tudi najbolj zaslužen, da je v 68. minuti Žan Jagodić povišal na 2:0 in poskrbel za mirno končnico. Tekmo, ki si jo je ogledalo kakih 30 gledalcev, je občasno motil dež, vendar so bili pogoji za igro zelo dobri.