NOGOMET

Olimpija se je konec tedna vrnila s priprav v turškem Beleku, kjer je v desetih dneh odigrala eno samo prijateljsko tekmo. Trener Albert Riera očitno noče več javnih konfliktov z vodstvom kluba, zato je v intervjuju za Sportklub nase prevzel odgovornost za to nenavadno odločitev. Glede na to, da je njegov odnos z Igorjem Barišićem zelo skrhan, je verjetno res bolje, da ne izpostavlja šokantne nesposobnosti direktorja in drugih članov uprave.

Nasprotnik v prvem javnem nastopu v letu 2023 je bil močan: vodilno moštvo poljske ekstraklase, Raków Częstochowa. Riera je na tej tekmi uporabil prav vse razpoložljive igralce z izjemo Valla Jankovića in Marka Ristića. Poljaki so po uri igre vodili že z 2:0, vendar so zeleno-beli nato z goli Juana Estrade, Timija Maxa Elšnika in novinca Admirja Bristrića obrnili rezultat. Rakow je izenačil v zadnji minuti, tako da se je srečanje končalo s 3:3.

Trenerski štab Olimpije v Turčiji

Za Olimpijo je v prvem polčasu nastopil tudi mladi reprezentant BiH Anes Krdžalić, varovanec »prijateljskega« agenta Andyja Bare in donedavnega član mladinske šole zagrebškega Dinama. Ker pa Bara ni povsem prepričan, da bo Olimpija res poplačala dolgove in registrirala nove igralce, je Krdžalića preventivno »poslal« v zagrebškega drugoligaša Kustošijo, s katerim je mladenič podpisal triletno pogodbo. Kustošija je »v lasti« Andyja Bare in bo Krdžalića posodila Olimpiji, če pa ne bo mogel biti registriran, se bo vrnil in igral v 2. HNL.

KOŠARKA

Cedevita Olimpija je doživela še en boleč poraz v EuroCupu. V dvoboju najslabših dveh ekip v skupini A se je v Stožicah pred 1500 gledalci pomerila z U-BT Clujem in izgubila z 80:88. Srečanje je trajalo kar dve uri in 15 minut. Najbolj učinkovit pri zeleno-oranžnih je bil kot običajno Yogi Ferrell, ki je dosegel 27 točk, Lovro Gnjidić jih je prispeval 13, Alen Omić pa 10. Ljubljančani ostajajo tako z dvema zmagama in kar enajstimi porazi prikovani na dno lestvice.

V ponedeljek, 23. januarja, pa bodo zmaji nadaljevali s tekmovanjem v ABA ligi. Čaka jih težko gostovanje pri Crveni zvezdi v Beogradu. Velika verjetnost je, da bodo rdeče-beli prekinili dobro ljubljansko serijo v tem tekmovanju.

Ferrell je bil spet najbolj učinkovit košarkar Olimpije (Foto: uradni TW profil KK Cedevita Olimpija)

HOKEJ

Hokejisti SŽ Olimpije so se po zmagi v državnem prvenstvu vrnili v kruto resničnost lige ICEHL. Gostovali so na Madžarskem pri Hydro Fehervarju AV19 in izgubili s 5:2. Pred 2400 gledalci so se Ljubljančani v prvih dveh tretjinah kar dobro držali, v zadnji pa popustili in dobili še dva gola, ki sta odločila tekmo. Strelca za zelene sta bila Chris Dodero in Marc-Olivier Vallerand.

V nedeljo, 22. januarja, so zmaji gostovali še v Beljaku, kjer jim je nasproti stal domači Villacher SV. Beljačani so pred 2800 gledalci premagali Ljubljančane s 5:3. Gole za goste so dosegli Rok Kapel, Marc-Olivier Vallerand in Aljoša Crnovič.

Poraz na Madžarskem (Foto: uradni TW profil HK SŽ Olimpije)

ROKOMET

Rokometašice Olimpije so v 11. krogu v Dvorani Stožice v soboto, 21. januarja, premagale Vrhniko z 38:33 (17:17). Z devetimi goli se je izkazala levo krilo Gaja Potočnik, šest zadetkov pa sta prispevali Kaja Trifković in Hana Veber Marton.

S to zmago so Ljubljančanke prehitele Vrhničanke in se odlepile od zadnjega mesta na lestvici.

Gaja Potočnik (Foto: RK Olimpija)