NOGOMET

Olimpija je državni prvak! Včeraj je pred 9000 gledalci v Stožicah premagala večnega rivala iz Maribora z 2:0 in tudi matematično potrdila šampionsko zvezdico. Pri sanjskem razpletu je pomagal tudi sežanski Tabor Dušana Kosića, ki je dan prej odščipnil točko Celjanom.

Pred tekmo so bili Štajerci zelo glasni, predvsem njihov vratar Ažbe Jug, pa tudi nekateri njihovi novinarji, ki so sramotili integriteto svojega poklica z objavljanjem prirejenih statistik v zvezi s sodnikom. Na sami tekmi pa razen prvih dvajsetih minut vijoličastih ni bilo nikjer. Po slabšem začetku je Olimpija prevzela vse vajeti igre v svoje noge in kronala premoč s čudovitim zadetkom portugalskega bočnega branilca Davida Sualeheja, ki je po dvojni podaji z Aldairjem z velike razdalje sprožil pravo bombo v malo mrežico nemočnega Juga.

Nogometaši so prešerno proslavili naslov prvaka (Foto: Miha Zupan)

V drugem polčasu je Olimpija povsem prevladovala. Zlahka je držala žogo, si ustvarjala tudi nekatere priložnosti, predvsem pa je poskrbela, da gostje niso mogli razviti svoje igre. Na trenutke se je zdelo, da so Mariborčani povsem obupali in da samo čakajo konec tekme. Da končnica ne bi bila preveč napeta in živčna sta poskrbela Svit Sešlar, ki je na desni strani čudovito preigral Luko Uskokovića in sprožil proti golu ter Admir Bristrić, ki je odbito žogo pospravil v prazno mrežo.

V zaključku je bila tekma prekinjena zaradi incidenta med Dragonsi in Ažbetom Jugom, toda po šestih minutah sodnikovega dodatka je bilo vsega konec. Olimpija je po petih letih končno spet osvojila državni naslov! Gledalci so vdrli na igrišče in začelo se je veliko slavje.

Pred tekmo je kapetan Timi Max Elšnik dobil priznanje za 100 nastop v svetem dresu (Foto: Miha Zupan)

Mladinci in kadeti so v  nedeljo v Jami gostili vrstnike lendavske Nafte in oboji zabeležili visoki zmagi. Mladinci so zadnjeuvrščene Prekmurce odpravili s 3:0. Zadetke so v drugem polčasu prispevali Tihomir Maksimović, Edmond Imeraj in Marcel Kobal. Varovanci Boštjana Mikliča tako ostajajo na petem mestu.

Kadeti so Naftašem zabili še gol več od starejših vrstnikov in na koncu slavili s 4:0. Prekmursko mrežo so prerešetali Žiga Pečjak, Matej Tadić, Svit Hočevar in Blaž Komić, sin bivšega vodje Dragonsov, Danijela Komića-Kome. S tekmo več so zdaj varovanci Jasmina Jeriča spet na prvem mestu.

V zahodni skupini lige U15 so zmajčki prav tako visoko zmagali. S kar 5:0 so odpravili vrtnike iz ajdovskega Primorja. Mrežo so pred 40 gledalci v Jami zatresli Maj Pirc, Taj Kranjec, An Arko, Stefan Brankovski in Lukas Ferkolj. S temi tremi točkami se je Olimpija dvignila na četrto mesto, vendar ima Brinje tekmo manj.

V nedeljo so bile aktivne tudi nogometašice ŽNK Olimpije, ki so gostovale v Radomljah in gladko zmagale s 5:0. Varovanke Zlatka Gaborja so pred 100 gledalci na pomožnem igrišču v Domžalah vse gole dosegle v drugem polčasu. Strelke so bile Manja Rogan, Urška Bratuša, Sara Makovec in Ana Milović dvakrat. Sredi tedna zeleno-bele čakajo pokalne obveznosti. V polfinalu se bodo pomerile z mestnimi tekmicami iz ŽNK Ljubljane.

KOŠARKA

Cedevita Olimpija je v soboto v Areni Stožice gostila beograjsko Mego in jo pred 1000 gledalci odpravila z gladkih 85:70. Najbolj učinkovit je bil Matic Rebec s 17 točkami, sledi Karlo Matković s 15, Edo Murić jih je prispeval 13, Marko Jeremić pa 12.

V Stožicah je padla Mega (Foto: uradni Twitter profil KK Cedevita Olimpija)

Nekaj dni prej so Zmaji gostovali v Črni gori pri zadnjeuvrščenemu Mornarju, kjer so v dvorani Topolica pred nekaj manj kot 900 gledalci razočarali in izgubili z 78:75. V Baru je bil najbolj uspešen košarkar Olimpije Josh Adams s 24 točkami, Edo Murić in Matic Remec pa sta jih dosegla po 12.

Cedevita Olimpija je trenutno na četrtem mestu na lestvici in ima že zagotovljeno končnico.

HOKEJ

HK SŽ Olimpija nadaljuje s kadrovanjem. Najnovejša okrepitev za naslednjo sezono je Čeh Lukáš Horák, ki je bil v minuli sezoni najboljši vratar danske lige, ko je branil za moštvo Herlev Eagles.

»K prihodu v Ljubljano je botrovalo nekaj res kvalitetnih pogovorov, ki sva jih imela z direktorjem kluba Anžetom Ulčarjem,« je Horák povedal za uradno spletno stran kluba. »Organizacijo je zelo pohvalil tudi eden izmed mojih boljših prijateljev, ki je igral v tem klubu. Zelo se veselim novega izziva in prepričan sem, da bomo dobra ekipa, ki lahko daleč pride.«

HK Olimpija ima novega vratarja (Foto: uradni Twitter profil HK SŽ Olimpija)

ROKOMET

RK Olimpija je v Tivoliju v končnici za razporeditev od 9. do 12. mesta pred nekaj več kot 100 gledalci gostila rezervno ekipo Krima, RK Ljubljano. Zmajčice so v izenačenem srečanju izgubile z 27:29. Največ golov je dosegla Nika Bedrač (6), Neža Herodež jih je prispevala 5, Špela Pugelj pa 4.

»Dvajset sekund pred koncem tekme so imele zmajčice protinapad za izenačenje,« so zapisali na uradnem Facebook profilu kluba. »Priložnosti, ki se jim je ponudila po tem, ko so še pred desetimi minutami zaostajale za velikih šest zadetkov, pa na žalost niso znale oziroma bile pripravljene izkoristiti.«

Naslednji teden v Tivoliju gostuje Zvezda Logatec.

Rokometašice Olimpije po tekmi z Ljubljano (Foto: uradni Facebook profil kluba)