NOGOMET

Olimpija je v nedeljo gostila Koper. Za goste je bila tekma pomembna v boju za Evropo, zeleno-beli pa so bili povsem neobremenjeni. To se je poznalo v igri, saj je Olimpija začela zelo poletno in z goloma Anesa Krdžalića in Svita Sešlarja že po petnajstih minutah vodila z 2:0. Gostje so se nato vendarle vrnili v igro, ko je po posredovanju VAR sobe sodnik David Šmajc dosodil enajstmetrovko, ki jo je v 29. minuti v gol pretvoril Bright Edomwonyi.

V začetku drugega polčasa je tudi Olimpija po posredovanju VAR-a dobila strel z bele točke, ki ga je zanesljivo izvedel kapetan Timi Max Elšnik. Gostje so se z lepim golom Andreja Kotnika v 72. minuti spet približali na zgolj zadetek razlike, vendar je Olimpija brez večjih težav ohranila prednost in zabeležila še četrto zmago nad obalnim klubom v tej sezoni.

Komaj 18-letni Anes Krdžalić (desno, ob njem Vešner Tičič) se je izkazal z lepim golom in dobro igro (Foto: M. Zupan)

Rumeno-modre z Bonifike so gostili tudi mladinci in kadeti. Varovanci Boštjana Mikliča so primorske vrstnike v Jami pred 60 gledalci premagali z 2:0. Zadela sta Matic Ivanšek v prvem in Aldin Jakupović v drugem polčasu. Mladinci ostajajo na tretjem mestu s šestimi točkami zaostanka za vodilno Ilirijo in štirimi za drugouvrščenim Mariborom.

V kadetski konkurenci so Koprčani iztržili edino točko tega troboja, čeprav je po golu Renata Čauševića Ferhatovića v 74. minuti kazalo, da bodo vse tri točke ostale doma. Toda štiri minute pred koncem tekme so kanarčki izenačili in se na Obalo vrnili s točko. Tudi kadeti so zdaj na tretjem mestu, saj jih je zaradi zmage nad Nafto iz drugega mesta izrinil Maribor. Na prvem mestu ostaja mestni tekmec Bravo.

V zahodni skupini lige U15 bo Olimpija igrala šele 10. maja, ko bo gostovala v Šiški pri Bravu.

V nedeljo so bile aktivne tudi igralke ŽNK Olimpije, ki so v Šiški premagale ŽNK Ljubljano s 6:2. Pred 50 gledalci so mrežo mestnih tekmic zatresle Urška Bratuša, Izabela Križaj (dvakrat), Sara Makovec, Manja Rogan in Ana Milović. Za Milovićevo je bil to že petdeseti (!) gol v tej ligaški sezoni, zato ne preseneča, da je prepričljivo prva na lestvici strelk.

KOŠARKA

V ABA ligi se je začela končnica! Cedevita Olimpija je v soboto v Stožicah pred 1500 gledalci premagala beograjski FMP s 87:77 in povedla z 1:0 v zmagah. Če naslednjo soboto v Beogradu doseže še drugo zmago, se bo uvrstila v polfinale. Najbolj so se izkazali Yogi Ferrell (20 točk/5 podaj), Josh Adams (15/5), Alen Omić (12/10) in Karlo Matković (11/7).

Alen Omić se je z dosežkom na tekmi proti FMP na vrhu večne lestvice skokov v napadu v ABA ligi izenačil s Smiljanom Pavićem. Trenutno sta oba pri 432 zbranih skokih, že na naslednji tekmi pa bo Omić postal rekorder.

Alen Omić je na večni lestvici ujel Smiljana Pavića (Foto: KK Cedevita Olimpija)

HOKEJ

V Tivoli prihaja danski prvak Trevor Gooch. Ameriški hokejist je pred nekaj dnevi z ekipo Aalborg Pirates osvojil dansko Metal Ligaen, nato pa podpisal za Olimpijo in bo v naslednji sezoni nosil zeleno-beli dres.

»Za prihod v Ljubljano sem se odločil, ker tu vidim odlično priložnost,« je Gooch povedal za uradno spletno stran kluba. »Slišal sem sme dobre stvari o mestu, zato sem navdušen, da se podajam novim izzivom naproti.«

Danski prvak v zmajevem gnezdu (Foto: HK SŽ Olimpija)

ROKOMET

Rokometašice Olimpije so v končnici za razporeditev od 9. do 12. mesta gostovale v Športni dvorani Lucija, kjer jih je pred 50 gledalci premagal Piran s tesnih 32:31. »Nekoliko oslabljene zmajčice so se borile do zadnjih sekund ampak … « so zapisali na uradnem Facebook profilu kluba. »Bilo je nekoliko preveč nepotrebnih napak in premalo zbranosti v tistih odločilnih trenutkih … in stvari ob katerih smo enostavno nemočni.« Ob tem so namigovali na prekršek za sedemmetrovko v zadnjih sekundah tekme, ki jo sodnika Tomaž Miklavčič in Izidor Hotko nista dosodila.

Najbolj učinkovita ljubljanska rokometašica je bila tokrat krožna napadalka Lana Strlič z 10 zadetki, Lara Sabotič jih je prispevala 6, Špela Pugelj pa 4.

Zmajčice so izgubile na Obali (Foto: RK Olimpija)