NOGOMET

Članska ekipa je v nedeljo gostovala pri predzadnjih Goričanih in po dokaj bledi predstavi osvojila točko. Tekma, ki je na dotrajane tribune v goriškem Športnem parku privabila kakih 1700 gledalcev, se je končala brez zadetkov. Še preden s eje začelo zares, sta se pred štadionom spopadli obe navijaški skupini, ki sta nato glasno podpirali vsaka svoj klub.

Še največ prahu je dvignil incident v prvem polčasu, ko je napadalec Gorice Alen Kranjc najprej porinil vratarja Olimpije Matevža Vidovška, ta pa se je nato odzval tako, da je Kranjca udaril s čelom. Dobil je samo rumeni karton. Več o tekmi smo povedali v našem izrednem zasedanju.

Rui Pedro je bil v konici napada neviden (Foto: prvaliga.si)

V mladinski in kadetski kategoriji je bil v soboto v Jami na sporedu večni derbi z vrstniki Maribora. Varovanci Tonija Usnika so pred 180 gledalci podlegli rivalom z 1:2. Edini zadetek za mlade zmaje je dosegel Gal Pečjak, ko je v četrti minuti sodnikovega dodatka znižal na 1:2. Mladinci so zato zdrsnili na peto mesto prvenstvene lestvice, ker pa imajo vsi klubi pod njimi tekmo (ali celo dve) manj, bi lahko kmalu zdrsnili še nižje.

Če bo šlo tako naprej se direktor Igor Barišić in vodja akademije Boštjan Miklič kmalu ne bosta mogla več pretvarjati, da se stvari na tem področju obračajo na bolje. Povsem jasno je, da v mladinskih kategorijah rezultat ni najbolj pomemben, toda glede na neverjeten nivo samohvale, ki sta ga omenjena utemeljila z nekaj solidnimi rezultati mladinske ekipe, sta očitno mislila, da je javnost dovolj neumna, da bo mislila, da se zaradi tega na tem področju zdaj »dobro dela«.

Če bo šlo tako naprej se direktor Igor Barišić in vodja akademije Boštjan Miklič kmalu ne bosta mogla več pretvarjati, da se stvari na tem področju obračajo na bolje.

Precej bolje so se odrezali kadeti, ki so Štajerce odpravili s 3:1. Ob 11. dopoldne se je v Jami za to tekmo zbralo 150 gledalcev, ki so pozdravili dva gola Žige Pečjaka in zadetek Leva Bohinca. Ker je vodilni Bravo remiziral s Koprom (3:3), so se kadeti Olimpije povzpeli na vrh razpredelnice.

V zahodni skupini lige U15 je Olimpija doživela visok poraz na gostovanju v Grosupljem. Vrstniki iz Brinja so mlade zmajčke premagali s 4:1, edini zadetek pa zeleno-bele pa je v 70. minuti prispeval Ajdin Sadiković. Zanesljivemu porazu je deloma botrovala tudi zgodnja izključitev branilca Olimpija Viktorja Božića, ki mu je sodnik Dragoslav Topić rdeči karton pokazal že v 12. minuti. Olimpija je zdaj zdrsnila že na 5. mesto in zdi se, da bo težko konkurirala vodilnim Domžalam v boju za prvo mesto in s tem uvrstitev v državni finale.

Zmajčice so si s porazom v Fazaneriji zelo otežile delo v boju za naslov (Foto: nzs.si)

Vse bolj se zdi, da ŽNK Olimpija v tej sezoni ne bo konkurenčna v boju za naslov prvakinj. Derbi z ŽNK Pomurjem je v Fazanerijo privabil kar 900 gledalcev, kar je za ženski nogomet res lepa številka. Ljubljančanke so bile blizu točki, na koncu pa so ostale praznih rok.

V prvem polčasu so bile precej boljše nasprotnice, v drugem pa so se v 53. minuti po golu Anje Eferl znašle v zaostanku. Ko je bivša igralka Pomurja Sara Makovec v 79. minuti po lepi podaji Ane Milović izid izenačila, se je zdelo, da se bo tekma končala z remijem. Toda že dve minuti kasneje so Prekmurke spet prevzele vodstvo z golom Špele Kolbl in se z zmago oddaljile na težko dosegljivih osem točk prednosti.

KOŠARKA

Cedevita Olimpija je po odpovedani tekmi z Zvezdo prejšnji teden doživela dva poraza. Najprej je v sredo izgubila v Romuniji proti moštvu U-BT Cluj-Napoca s 94:76. Olajševalna okoliščina je nedvomno, da so bili zmaji zaradi poškodb in covida precej oslabljeni. Manjkali so Yogi Ferrell, Karlo Matković, Zoran Dragić in Jan Kosi. Od tistih, ki so vendarle nastopili, je bil najbolj učinkovit Josh Adams, ki je dosegel 25 točk (devet asistenc, sedem skokov), Alen Omić je prispeval 17 točk, Aaron Harrison pa 15.

Poraz v Črni Gori (Foto: uradni TW profil Cedevite Olimpije)

Nato je sledilo še gostovanje v Podgorici v okviru ABA lige, kjer je bila Budućnost boljša z 80:74. Pred nekaj več kot 2000 gledalci v dvorani Morača je Cedevita Olimpija odigrala bolje kot v Romuniji, kar pa še vedno ni bilo dovolj za zmago. Spet je bil najbolj učinkovit Josh Adams (20 točk), sledil mu je tudi povratnik Yogi Ferrell (17), Alen Omić in Marko Jeremić pa sta dosegla 14, oziroma 13 točk.

»Bila so obdobja, ko smo bili dobri v obrambi in smo razvili hitro igro, s čimer smo Budućnosti povzročali težave. A na koncu nas je uspeha stalo pomanjkanje rotacije in energije,« je povedal trener Jurica Golemac.

HOKEJ

HK SŽ Olimpija je med tednom gostovala na Avstrijskem Štajerskem in po kazenskih strelih premagala Graz 99ers. V dvorani Merkur Eisstadion 1 se je zbralo kakih 1200 gledalcev, ki so videli vodstvo Ljubljančanov z 2:0 po zadetkih Kristjana Čepona in Josepha Garreffe. Toda domači so uspeli izenačiti, v podaljšku pa ni bilo golov. Edini, ki je zadel pri izvajanju kazenskih strelov je bil Rok Kapel.

Nato pa je za vikend sledila prava sramota v domači Hali Tivoli. Pustertal Wölfe je na ljubljanskem ledu pred 900 gledalci zmagal kar s 7:0. »Danes nam ni šlo, a iz napak se učimo in ekipa obljublja, da bo naslednjič bistveno boljša,« je visok poraz na svojem uradnem Twitter profilu komentiral klub. »Stvari, ki jih ne smemo komentirati, pa so bile še bistveno slabše.«

Boleč poraz proti Pustertalu (Foto: uradni TW profil HK SŽ Olimpije)

ROKOMET

Članice Olimpije so ta vikend počivale, so bile pa toliko bolj aktivne mladinke. Le-te so v 1. državni mladinski ligi premagala vrstnice iz novomeške Krke z 32:22. Med varovankami trenerke Marjete Marton-Veber je bila v Hali Tivoli najučinkovitejša krožna napadalka Lucija Pernišek s šestimi goli, po štiri pa sta prispevali Deja Udovč in Nežka Ocepek.

Mladinke RK Olimpije po zmagi nad Krko (Foto: uradni FB profil RK Olimpije)

ODBOJKA

Ljubljanski odbojkarji so gostovali v Kranju, kjer jim je Hiša na kolesih Triglav (res čudovito sponzorsko ime!) povzročil nemalo preglavic, saj je dobil prva dva niza. Toda na koncu so se igralci ACH Volleya vendarle zbrali, dobili tri zaporedne nize in zmagali s 3:2.

Zmaga v Kranju (Foto: uradni FB profil ACH Volley)

JUDO

V začetku oktobra je bil v Podčetrtku na sporedu članski evropski pokal (Senior European Cup) v judu, ki ga je organiziral domači Judo klub Sankaku. Komaj devetnajstletna članica Olimpije Nicki Norčič je osvojila zlato medaljo v kategoriji nad 78 kg. Glede na to, da je na tem prestižnem turnirju nastopilo 277 judoistk in judoistov iz 24 držav, je to vsekakor izredno lep uspeh.

Zlata Nicki Norčič (Foto: EJU/Rok Rakun)