Z izjemo rokometašic, so bili dejavni vsi predstavniki Olimpije v ekipnih športih.

NOGOMET

Ekipa Alberta Riere se je v nedeljo na domačem terenu v Stožicah (čeprav je bila tekma najprej delegirana v Šiško) pomerila z drugouvrščenim Koprom. V razgibanem prvem polčasu so padli vsi trije goli. Povedla je Olimpija s krasnim zadetkom Ruia Pedra že v 9. minuti, samo tri minute kasneje pa je izenačil Nigerijec Bright Edomwonyi, ki je izkoristil nezbranost domače obrambe po izvajanju kota in je z nekaj metrov potisnil žogo v prazno mrežo. Rekord nepremaganosti Matevža Vidovška se je tako ustavil pri 822 minuti, še dolgih 180 minut od Nejca Vidmarja. Gol za 2:1 je v 26. minuti dosegel mladi Svit Sešlar in s tem že zelo zgodaj odločil zmagovalca.

V drugem polčasu je bilo precej manj priložnosti. Olimpija si jih je sicer ustvarila nekaj, Koprčani, ki bi morali loviti rezultat pa so bili povsem brezzobi. Ker je ob polčasu v slačilnici zaradi poškodbe ostal Rui Pedro in ga je nadomestil precej manj kvalitetni Samu, se je to seveda precej poznalo v napadalnih akcijah Ljubljančanov. Kakih 2000 gledalcev je na koncu pozdravilo težko prigarano zmago, s katero so se zeleno-beli od najbližjih zasledovalcev oddaljili že za 11 točk.

Derbi prvega in drugega si je ogledalo okoli 2000 gledalcev (Foto: M. Zupan)

Mladinci so v soboto gostovali v Novi Gorici in se z domačimi vrstniki pred 60 gledalci v Športnem parku razšli z 1:1. Varovanci Tonija Usnika so povedli že v 16. minuti, ko je strel z bele točke v zadetek pretvoril Dino Kojić (to je njegov sedmi gol v tej sezoni), modro-beli pa so izenačili trinajst minut pred koncem tekme. Olimpija ostaja na sredini lestvice, s sedmimi točkami zaostanka za vodilno Ilirijo.

Kadeti proti istemu nasprotniku pred 50 gledalci niso pokazali nobenega usmiljenja. Zadnjeuvrščene Goričane so razbili s 4:0 in zadržali prvo mesto na lestvici. Svojo premoč so varovanci Jasmina Jeriča v prvem polčasu kronali samo z golom Žana Kovačevića, v prvih petnajstih minutah drugega polčasa pa so zadeli še kapetan Lev Bohinc, Jaša Jelen in Renato Čaušević Ferhatović.

Dečki v ligi U15 so v Jami pred 50 gledalci gostili mestnega tekmeca Slovana in ga premagali s 3:1. Za varovance Jake Kajtazovića so bili uspešni Ajdin Sadiković, Tian Varmaz Plava in Taj Kranjec. Zmajčki so se zaradi poraza Brinja proti Bravu in Bilj proti Triglavu s temi tremi točkami povzpeli na tretje mesto, a so še vedno deset točk za vodilnimi Domžalčani.

V ženski ligi je Olimpija gostovala na Ptuju in pričakovano zelo visoko zmagala. Na igrišču z umetno travo pred 20 gledalci so zeleno-bele slavile s 16:0. Polovico golov, torej osem, jih je dosegla najboljša strelka in kapetanka Ana Milović, hat-trick je dosegla Barbara Kralj, dva gola je prispevala Manja Rogan, po enega pa Sara Makovec, Anja Prša in Daša Dolenšek. Ptujčanke so nastopile samo z desetimi igralkami. S to zmago so se zmajčice vrnile na drugo mesto, vendar bo vodilno Pomurje zelo težko ujeti.

KOŠARKA

Med tednom je Cedevita Olimpija nadaljevala z boji v EuroCupu. Pred 1500 gledalci v Areni Stožice je gostoval eden glavnih favoritov za naslov prvaka v tem tekmovanju, španski Joventut iz Badalone, in zanesljivo zmagal s 100:78. Največ točk je kot ponavadi prispeval Američan Yogi Farrell (20), le pet manj pa jih je dodal njegov sonarodnjak Josh Adams. Precej učinkovita sta bila še Amar Alibegović s 13 točkami in Marko Jeremić z 12. S tretjim zaporednim porazom so Ljubljančani na dnu skupine A in še edini brez zmage

Serijo porazov v vseh tekmovanjih so zeleno-oranžni končno prekinili z zmago v ABA ligi. V Tivoliju je padel makedonski MTZ Skopje s 93:73. Pred 1500 gledalci je bil najbolj učinkovit Alen Omić, ki je dosegel 19 točk, Yogi Ferrell jih je prispeval 16, Edo Murić pa 11. Cedevita Olimpija je trenutno na 6. mestu na lestvici, vendar ima tekmo manj od ekip nad njo.

Makedonci niso imeli možnosti v Tivoliju (Foto: uradni TW profil Cedevite Olimpije)

Še pred tekmo z Makedonci je Olimpija prekinila pogodbo s krilnim košarkarjem Aaronom Harrisonom, ki je bil v klubu le kak mesec dni. Američan očitno ni izpolnil pričakovanj strokovnega vodstva in je moral zapustiti zmajevo gnezdo.

HOKEJ

HK SŽ Olimpija je v ICEHL doživela dva poraza. Najprej so jo na domačem tivolskem ledu pred 750 gledalci porazili Vienna Capitals s 4:3. Strelci za zmaje so bili Žiga Mehle, Rok Kapel in Miha Zajc. Nato je sledilo še gostovanje v južnotirolskem Brunecku, kjer so Ljubljančani pred 2100 gledalci položili orožje proti Pustertalu s 4:2. Tokrat za varovance Mitje Šivica zadela Mitja Beričič in Luka Kalan. Olimpija je trenutno na 10. mestu, vendar je igrala manj tekem od večine ekip nad njo, tako da je potencial za dvig po lestvici velik.

V Brunicku ni šlo (Foto: uradni TW profil HK SŽ Olimpije)

Slovenski hokej je 29. oktobra pretresla žalostna novica, da je umrl Janko Popovič, prvi predsednik HZS, eden od ustanovnih članov AŠZ Olimpije in tudi njen predsednik (1966-68) in dolgoletni predsednik hokejske Olimpije (1980-91). »V vsem obdobju mojega druženja v Olimpiji smo izkazovali drug drugemu veliko mero prijateljstva in spoštovanja,« je povedal pred leti, ob 50. obletnici krovne organizacije. Leta 2012 je za svoj prispevek slovenskemu hokeju in športu nasploh prejel Bloudkovo nagrado.

»Z odhodom Janka Popoviča je slovenski hokej izgubil izjemnega strokovnjaka, organizatorja in vizionarja,« so zapisali pri HK SŽ Olimpiji.

ODBOJKA

ACH Volley je v 5. krogu odbojkarske lige brez težav s 3:0 premagal ekipo Fužinarja, ki je še brez zmage, medtem ko oranžni zmaji ne poznajo poraza.

Oranžni zmaji v Žužemberku (Foto uradni FB profil ACH Volleya)

Med tednom je ACH Volley nastopil tudi v osmini finala slovenskega pokala. Proti drugoligašu Žužemberku so upravičili vlogo favoritov in zmagali s 3:0. Tekma je imela poseben pomen za blokerja Danijela Konciljo, ki je v Žužemberku začel kariero.