NOGOMET

Olimpija je po potrditvi naslova gostovala v Novi Gorici. Domači nogometaši so novim prvakom pripravili špalir, nato pa so jim pokazali, kako se bori za barve svojega kluba. Na tribunah so prevladovali navijači Olimpije, ki pa niso mogli biti najbolj zadovoljni s prikazanim. Zeleno-beli so pokazali vse slabosti, ki jih pestijo že cel spomladanski del in so na koncu lahko zadovoljni, da so se tik pred zdajci izognili porazu.

S sterilno posestjo je Olimpija krožila okoli kazenskega prostora in v glavnem poskušala s streli od daleč, prevelika odprtost, ki je značilna za Rierovo taktiko, pa je botrovala nevarnim protinapadom. Dva taka je izkoristil Dario Kolobarić, za Olimpijo pa sta zadela Timi Max Elšnik od daleč, in Juan Pascal Estrada iz neposredne bližine tri minute pred koncem srečanja.

Olimpija na Goriškem ni odigrala preveč dobre tekme (Foto: Miha Žakelj)

V sredo čaka Zmaje polfinale pokala proti Aluminiju, ki ga vodi bivši trener zeleno-belih Robert Pevnik. Če bo Olimpija igrala tako kot v goriškem Športnem parku, imajo Kidričani povsem realne možnosti za presenečenje.

Mladinci in kadeti so v soboto gostovali v Domžalah, kjer so na pomožnem igrišču športnega parka dosegli polovičen uspeh. Mladinci so pred 70 gledalci domžalske vrstnike razbili kar s 4:1. V prvem polčasu je dvakrat zadel Tihomir Maksimović, v drugem delu pa sta se med strelce vpisala še Marcel Kobal in Aldin Jakupović. Olimpija se je s to zmago dvignila na tretje mesto, Domžalčani pa so zdrsnili na osmo.

Kadeti žal niso bili tako uspešni. Varovance Jasmina Jeriča in Antonia Delamee Mlinarja so rumeni pred 120 gledalci premagali z 2:0, kljub temu pa mladi Ljubljančani ostajajo na vrhu, ker so Celjani v štajerskem derbiju izgubili doma z Mariborom.

Mladinci in kadeti so imeli v Domžalah dva različna sodnika, stranski sodnici (Kaja Škrban, Doroteja Gjerkeš) pa sta bili za obe tekmi isti (Foto: NK Olimpija)

Selekcija U15 je igrala že v četrtek in na domačem terenu v Jami premagala Koper z 2:0. Oba gola sta padla že v začetku srečanja, ko sta bila uspešna Tian Varmaz Plava in Stefan Brankovski. Olimpija je z zmago skočila na četrto mesto, vendar imajo Grosupeljčani tekmo manj in bi v primeru zmage spet prehiteli zeleno-bele.

V sredo je bil v Športnem parku Kodeljevo na sporedu polfinalni pokalni obračun med ŽNK Olimpijo in ŽNK Ljubljano. Zeleno-bele so po pričakovanju zanesljivo zmagale. Tekmo so odločile že v prvih trinajstih minutah, ko so se med strelke vpisale Sara Makovec, Izabela Križaj in Ana Milović. Nekaj minut pred koncem prvega dela pa je končni izid postavila kar igralka Ljubljane Pamela Begić, ki je žogo nesrečno poslala v svojo mrežo. Zmajčice v finalu čaka Mura.

Prav s Prekmurkami pa so se Ljubljančanke nato pred 300 gledalci na ŽAK-u pomerile še v velikem derbiju v prvenstvu in dosegle prestižno zmago, ki pa ob zaostanku petih točk tri kroge pred koncem, ne bo kaj dosti spremenila končnega razporeda. Že v 11. minuti je za vodstvo poskrbela Grkinja Tatiana Georgiu, ki je z glavo matirala  vratarko gostij Ivo Kocijan, na začetku drugega polčasa pa je končni izid postavila Sara Makovec.

Sara Makovec se je takole veselila zadetka na derbiju (Foto: NZS)

KOŠARKA

Cedevita Olimpija ta vikend ni igrala, v ponedeljek pa jo čaka obračun s Crveno zvezdo. So bili pa zato bolj dejavni v mlajših kategorijah. Mladinci so na finalnem turnirju mladinske lige ABA v Laktaših pri Banjaluki osvojili končno četrto mesto, potem ko jih je v polfinalu izločila Mega s 115:70, v tekmi za tretje mesto pa so izgubili še proti gostiteljem Igokei s 74:67.

Ekipa U15 sodeluje na mednarodnem turnirju Daimiloptu v Bologni. V soboto so igrali prvo tekmo proti Kragujevcu in zmagali z 72:63. Največ točk je prispeval Djibril Gueye (20), zelo učinkovit pa je bil tudi Janže Novak (14).

Cedevita Olimpija U15 sodeluje na turnirju v Bologni (Foto: daimiloptu2023)

ROKOMET

Rokometašice so se v soboto v Dvorani Tivoli pred 35 gledalci pomerile z Zvezdo iz Logatca in vknjižile tesno zmago s 33:32. »Zmajčice so imele že lepih pet zadetkov prednosti a jih z nezbranim pristopom zapravile in v zadnjih minutah reševale zadetek prednosti,« so zapisali na uradni Facebook strani kluba. »Slaba in nezbrana igra v obrambi, ki jo bomo morali pred torkovim pomembnim gostovanjem v Luciji dvigniti na veliko višji nivo.«

Z devetimi zadetki se je izkazala Špela Pugelj, šest jih je prispevala Hana Veber Marton, pet pa Lana Strlič. V naslednjem krogu se bo Olimpija pomerila s Piranom.

Zmajčice so z golom razlike porazile Zvezdo (Foto: RK Olimpija)