NOGOMET

Med tednom je Olimpija gostovala v Domžalah pri Radomljah. Ker tekma ni odločala o ničemer, je Albert Riera spočil nosilce igre. Od prve minute je nastopil celo šikanirani Mustafa Nukić in dosegel lep gol z glavo. Žal je nekoliko ležernejši pristop v drugem polčasu botroval preobratu, saj so Radomljani dosegli dva gola in se veselili prestižne zmage.

V soboto pa je Olimpijo v Celju čakala zadnja resna tekmovalna preizkušnja sezone, finale pokala proti Mariboru. Kljub deževnemu vremenu se je za Areni Z’dežele zbralo več kot 9000 gledalcev, ki so videli taktično predstavo z malo tveganja in še manj priložnostmi. Po dokaj izenačenem prvem polčasu je bila v drugem delu Olimpija boljša, a ni izkoristila redkih priložnosti, ki so se ji ponudile. V zadnji minuti sodnikovega dodatka pa je Matevž Vidovšek v kazenskem prostoru odrinil Marka Tolića in prekmurski sodnik Bojan Mertik je dosodil enajstmetrovko za Štajerce. Tolić je kar sam izvedel strel z bele točke. Poskušal je biti duhovit. Najboljšega vratarja slovenske lige je želel pretentati in ponižati s Panenko, vendar se mu je to ponesrečilo, saj je Vidovšek zlahka ujel njegov rahli lob.

Tekma je šla v podaljške in v 103. minuti je po neuspelem poskusu Maria Kvesića svoj prvi gol v svetem dresu dosegel litovski desni branilec Justas Lasickas. Ko se je že zdelo, da je Olimpija storila dovolj za zmago, je v 113. minuti štoper Nemanja Mitrović, ki je pravkar vstopil v igro, z glavo izenačil izid.

Dvojna krona! (Foto: NK Olimpija)

Zadnje dejanje tekme je bil kot za Olimpijo v 121. minuti tekme. Žoga je šla na Admirja Bristrića, ki ga je najprej držal, nato pa potisnil na tla argentinski branilec Ignacio Guerrico. Mertik najprej ni dosodil ničesar, nato pa so mu iz VAR sobe javili, naj gre pogledat posnetek. Med vsesplošnim besnenjem mariborskih igralcev in trenerskega štaba, si je sodnik iz Odrancev vendarle uspel ogledati posnetek. In pokazal je na belo točko. Sledilo je še več protestov, na koncu pa je kapetan Olimpije, Timi Max Elšnik, v 130. minuti vendarle izvedel kazenski strel in Olimpiji s suverenim zaključkom zagotovil dvojno krono.

Igralci in navijači Olimpije so prešerno proslavljali, mariborski funkcionarji pa so se sramotili z bebastimi izjavami in otročjimi teorijami zarote, povsem v skladu z vrednotami tega kluba, ki mu je za neuspehe vedno kriv nekdo drug.

Slavje je trajalo pozno v noč (Foto: NK Olimpija)

Mladinci so sezono zaključili z dvema visokima zmagama. Najprej so v mladinskem večnem derbiju v predzadnjem krogu v Rogozi pred 120 gledalci premagali Maribor s 4:1. Na tej tekmi je zablestel Tihomir Maksimović, ki je dosegel hat-trick, četrti zadetek pa je prispeval Adin Jakupović.

V zadnjem krogu so nato varovanci Boštjana Mikliča visoko premagali še Gorico, ki je prav tako prejela štiri gole. Tokrat je Maksimović prispeval »samo« enega, zadeli pa so še Matic Ivanšek, Matej Dvoršak in Jure Zupan. Olimpija je sezono zaključila na drugem mestu, šest točk za mestnimi tekmeci Ilirijo in točko pred tretjimi Mariborčani.

Kadeti, ki jim je celo sezono kazalo zelo dobro, so na koncu nekoliko popustili. Kadetski derbi proti Mariboru v Rogozi so visoko izgubili s 5:1, edini gol pa je dosegel Renato Čaušević Ferhatović. V zadnjem krogu so nato sicer premagali Gorico s 3:1, vendar je to na koncu zadoščalo za zgolj četrto mesto. Zadeli so Seadin Tafoski, Luka Lučić in Mateo Aćimović. Kadetski naslov je prav tako kot mladinski pripadel ljubljanskemu klubu, tokrat Bravu.

V skupnem seštevku mladinske in kadetske lige pa so bili najboljši Mariborčani, ki bodo Slovenijo zastopali v mladinski ligi prvakov.

Dekleta iz ŽNK Olimpija so prav tako kot fantje v soboto v Celju igrala finale pokala. Žal pa so morala pred 1000 na Areni Z’dežele priznati premoč Muri. Edini zadetek pri porazu z 1:3 je dosegla Manja Rogan v tretji minuti sodnikovega dodatka. Zmajčice čakata še dve ligaški tekmi, najprej naslednjo soboto doma gostijo Radomlje, čez dva tedna pa v zadnjem krogu gostujejo v Murski Soboti. Verjetnost, da bo Mura v 19. krogu izgubila kakšno točko v dvoboju z ŽNK Ljubljano je minimalna, tako da je klub teoretičnim možnostim (zaostanek petih točk), naslov prvakinj že oddan.

KOŠARKA

Cedevita Olimpija je pred pičlimi 742 gledalci v drugi tekmi četrtfinala ABA lige gostovala v Beogradu in zapravila prvo zaključno žogo za uvrstitev na final four. FMP Soccerbet je Ljubljančane v svoji Areni KK FMP premagal s 102:96 in izenačil na 1:1. Najbolj učinkovit zmaj je bil Yogi Ferrell z 22 točkami, Josh Adams in Edo Murić sta jih prispevala po 13, Zoran Dragić pa 12. Skupnega zmagovalca bo dala tretja tekma v Ljubljani.

Yogi Ferrell je bil spet najbolj učinkovit igralec Olimpije (Foto: KK Cedevita Olimpija)

Mladinska ekipa Cedevite Olimpije je državno prvenstvo za fante do 18. leta končala na tretjem mestu. V novomeški Športni dvorani Leona Štuklja so mladi zmaji premagali gorenjske vrstnike, ECE Triglav A s 84:75, naslov pa so osvojili mladi košarkarji Zlatoroga iz Laškega, ki so v finalu premagali domačine turnirja, Krko s 83:73.

HOKEJ

V hokejskem klubu nadaljujejo s predstavitvami novincev. Tokrat pa niso predstavili igralsko okrepitev, pač pa novega pomočnika glavnega trenerja. To funkcijo je zasedel Finec Jarmo Sainio, ki bo obenem tudi koordinator mladinskega pogona.

»Jarmo Sainio je na Finskem je končal študij športne vzgoje, specializiral se je za šport mladih,« so zapisali na uradni spletni strani kluba. »Poleg tega je leta 2014 zaključil specializacijo na znani akademiji v Vierumäkiju s specializacijo treniranja otrok. Ima večletne izkušnje dela z mlajšimi selekcijami, ki si jih je nabiral na Finskem, v Estoniji, Belgiji, na Kitajskem in Madžarskem.«

Okrepitev za strokovni štab (Foto: HK SŽ Olimpija)

»S prihodom v Ljubljano k HK SŽ Olimpija dobivam izjemno priložnost za nov korak v karieri,« je povedal skandinavski strokovnjak. »Rad imam izzive in neprestano učenje, prepričan sem, da je Olimpija je odlična priložnost, da naredim nekaj pozitivnega, pomagam ekipi in klubu.«

ROKOMET

Članska ekipa RK Olimpija ta teden ni igrala, aktivne pa so bile mlajše kategorije. Mladinke so v Hali Tivoli pred 55 gledalci v boju za drugo mesto (končnica 1.-4. mesto) premagale Izolo z 32:28. S šestimi goli sta bili najbolj učinkoviti Lana Strlič in Zala Kuralt, ki obe igrata tudi za prvo ekipo.

Kadetinje so v predzadnjem krogu lige remizirale z Žalčankami 29:29, zato v boju za tretje mesto svoje usode nimajo več v svojih rokah. »Zmajčice so imele vodstvo s petimi zadetki in ga prelahko in lahkomiselno izpustile iz rok,« so zapisali na uradnem Facebook profilu kluba. »V zadnje štiri minute so vstopile z dvema zadetkoma prednosti in zgrešile sedemmetrovko, ki bi morda že odločila tekmo. Na koncu so se morale zadovoljiti s točko, ki jih še vedno drži na trenutnem tretjem mestu, vendar pa z izgubo točke niso več povsem odvisne od sebe. Za osvojitev tretjega mesta morajo dekleta v zadnjem krogu zmagati v Celju in upati na ugodne rezultate preostalih tekem

Kadetinje Olimpije po tekmi z Žalcem (Foto: RK Olimpija)