NOGOMET

V soboto ob treh popoldne se je končno vrnil ligaški nogomet. Olimpija se je pred 900 gledalci pomerila z mestnimi tekmeci iz Šiške, ki v zimskem prestopnem roku prav tako niso kaj dosti spreminjali igralskega kadra. Od treh novincev v zelenem je nastopil samo najmlajši, Anes Krdžalić, ki je vskočil namesto obolelega kapetana Elšnika. Riera je nekoliko presenetil tudi z izborom zadnje linije, kjer so igrali Sualehe, Ratnik in Estrada, levega bočnega branilca/vezista (tako imenovanega wing backa) pa je igral Aldair.

V prvem polčasu Olimpija ni pokazala dobre igre, prej nasprotno, bila je premalo aktivna in si ni ustvarila skoraj nobene priložnosti. Na drugi strani pa je Bravo nekajkrat nevarno zapretil iz protinapada, toda končalo se je brez golov. V drugem polčasu je gostujoči vratar Gal Lubej Fink že na samem začetku »ljubeče objel« Mustafo Nukića, ko je bil ta v izvrstni priložnosti za zadetek in sodnik je pokazal na belo točko. Zanesljiv izvajalec je bil Mario Kvesić.

Anes Krdžalić je že na prvem nastopu dosegel lep gol (Foto: uradni FB profil NK Olimpija)

Olimpija se je po golu sprostila in zaigrala nekoliko bolje, plod tega pa je bil izredno lep prvenec mladega Krdžalića, ki je s strelom s kakih dvajsetih metrov dosegel čudovit gol za 2:0. Ampak Olimpija seveda ne bi bila Olimpija, če si ne bi po nepotrebnem zakomplicirala življenje. Nekaj več kot dvajset minut pred koncem je Ratnik pod pritiskom vrnil žogo Vidovšku, ta jo je slabo ustavil, pritekel je napadalec Brava David Flakus Bosilj, ki ga je vratar zeleno-belih brcnil ob paničnem poskusu, da izbije žogo in po posredovanju VAR sobe je Asmir Sagrković še drugič dosodil enajstmetrovko. Brez težav jo je v gol pretvoril Martin Kramarič.

V zadnjih dvajsetih minutah smo lahko videli tudi druga dva novinca, saj sta vstopila tako centerfor Admir Bristrić, kot tudi ofenzivni vezist (ki ga je s C tribune podpirala tudi njegova mama) Ivan Posavec. Za to, da si o njiju ustvarimo kakršnokoli mnenje, bosta morala odigrati nekaj več minut, zdi pa se, da sodita v Rierov koncept igre.

Naslednji konec tedna je na sporedu večni derbi v Ljudskem vrtu.

KOŠARKA

Košarkarji Cedevite Olimpije so na kulturni praznik gostovali v daljni Litvi, kjer domače tekme v EuroCupu zaradi vojne v Ukrajini gosti Prometej iz okolice Dnipropetrovska. Tudi sicer ukrajinski klub, ki je bil ustanovljen pred petimi leti in nima nikakršne košarkarske tradicije, trenutno igra kar v latvijski ligi. V Kaunasu pred vsega 350 gledalci je Prometej zabil zadnji žebelj v evropsko krsto zeleno-oranžnih z gladko zmago 94:68. Najbolj učinkovit pri Olimpiji je bil kapetan Alen Omić s 16 točkami. Po tekmi je povedal: »Poraz boli. Moramo iti naprej. Moramo se boriti do konca. Moramo se zapreti v dvorano, trenirati, obdržati dvignjene glave in ostati pozitivni.«

Veselje v Dvorani Železnik (Foto: uradni TW profil KK Cedevita Olimpija)

Po seriji bolečih porazov so zmaji v soboto gostovali v Beogradu, pri neposrednemu konkurentu za tretje mesto v ABA ligi, in vendarle prekinili črni niz. Zloglasni menedžerski FMP so pred 1000 gledalci premagali s 86:79, kar je bila šele druga zmaga v zadnjih osmih tekmah. Največ točk je spet dosegel Yogi Ferrell (17), Karlo Matković jih je prispeval 16, Edo Murić 14, Zoran Dragić, ki je bil kake tri minute pred koncem zaradi druge tehnične napake izključen, pa 13.

Danes, v ponedeljek 13. februarja, bo Olimpija v pokalu Spar gostila Triglav v Stožicah. Glede na to, da so zeleno-oranžni prvo tekmo v Kranju dobili s 35 točkami naskoka, je srečanje le formalnost. Zato bo vstop prost.

HOKEJ

Hokejisti v tem tednu niso igrali. Sporočili pa so dve kadrovski novici. Sporazumno so prekinili pogodbo z ameriškim napadalcem Chrisom Doderom, ki se je ekipi pridružil junija lani. Dodero bo kariero nadaljeval v švicarski drugi ligi pri klubu EHC Visp.

Otišo si, sarmu probo nisi (Foto: uradni TW profil HK SŽ Olimpija)

Nato so iz tivolskega kluba sporočili še, da so podaljšali pogodbo z Miho Zajcem, ki tako ostaja v zeleno-belem tudi v naslednji sezoni. Otrok kluba je ob tem za uradno spletno stran povedal: »Sezona še ni končana, a se vendarle že veselim novih izzivov v zeleno-belem dresu. Ta klub je moj dom in prepričan sem, da bomo skupaj spisali še lepe in uspešne zgodbe.«

ROKOMET

Tudi rokometašice so bile ta teden proste, 16. februarja pa jih v dvorani Tivoli čaka obračun z Zvezdo iz Logatca in priložnost za četrto zaporedno zmago.

Kulturni praznik je klub izkoristil, da je svoje mlade igralke peljal na sankanje v Zgornje Jezersko. »Mrzel dan, sneg, sanke … to je bil današnji trening,« za zapisali na uradnem Facebook profilu kluba.

Zimsko veselje za rokometašice (Foto: uradni FB profil RK Olimpija)

JUDO

Mlajše kategorije JK Olimpije so se preteklega vikenda udeležile Pokala Lendave 2023, uradnega turnirja Judo Zveze Slovenije za starostne kategorije od U12 do U18. Olimpijin podmladek je osvojil kar 12 medalj in se v skupni razvrstitvi vseh sodelujočih klubov uvrstil na tretje mesto.

Dvanajst odličij v Lendavi (Foto: uradni FB profil JK Olimpija)

Pri mladincih so kolajne dobili Bernard Kogovšek, Tian Strelec Gorše in Žan Vrhovnik, pri kadetih Vid Mušič Petkovič, Nejc Pleško Zalar in Maksim Vunduk, pri kadetinjah Ilaria Tsurkan, pri starejših dečkih Izak Suhadolnik in Taj Strelec Gorše, pri starejših deklicah Kaja Kajtna, pri mlajših dečkih pa Viktor Filipič in Tarik Januzović.